tel. (85) 713 13 40, fax. (85) 713 13 49,um@czarnabialostocka.pl
21 Listopada 2019
imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

PKO BP II Oddział w Białymstoku
I Oddział w Czarnej Białostockiej
Nr konta: 39 1020 1332 0000 1602 0037 4298


nasze strony

rozkład jazdy

pliki do pobrania
Urząd Stanu Cywilnego Działalność gospodarcza Gospodarka odpadami Podatki - wzory deklaracji Planowanie przestrzenne Ochrona środowiska Przedszkole Mapa aktywności organizacji pozarządowych Rada seniorów Informacje dla przewoźników Tytuł: Honorowy Obywatel Inne

Planowane akcje zdawania krwi w Czarnej Białostockiej w roku 2019

w godz 8:30-13:00

14 lutego (czwartek)
11 kwietnia (czwartek)
06 czerwca (czwartek)
08 sierpnia (czwartek)
17 październik (czwartek)

12 grudnia (czwartek)


PSZOK czynny

Poniedziałek - 10:00-18:00
Wtorek - nieczynny
Środa - 10:00-16:00
Czwartek - nieczynny
Piątek - nieczynny
Sobota - 10:00-16:00


TERMINY WYWOZU ODPADÓW W 2019 ROKU

Harmonogram


KASA czynna

Poniedziałek - 8:00-14:30
Wtorek - 8:00-14:00
Środa - 8:00-14:00
Czwartek - 8:00-14:00
Piątek - 8:00-13:30

Przerwa - 10:30 - 11:00


PLAN PRACY RADY MIEJSKIEJ W CZARNEJ BIAŁOSTOCKIEJ NA ROK 2019

31 stycznia (czw.)
28 marca (czw.)
09 maja (czw.)
13 czerwca (czw.)
29 sierpnia (czw.)
17 października (wt.)

28 listopada (czw.)
19 grudnia (czw.)


Sesje nadzwyczajne Rady Miejskiej w 2019 r.

Transmisja Online z sesji Rady Miejskiej

Nagrania z sesji Rady Miejskiej

Głosowania Rady Miejskiej

Interpelacje Radnych

Dni Czarnej Białostockiej 2016

Wstępem do tegorocznych obchodów dni miasta był "Wieczór Kabaretowy". Grupa Teatralna "Rozhulana Tanecznica" działająca przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku zaprezentowała żart sceniczny pełen dynamizmu i znakomitych dialogów - "Oświadczyny" Antoniego Czechowa. Zaś Teatrzyk Form Różnych "Zryw" z Czarnej Wsi Kościelnej przedstawił "Scenki z życia wzięte". W podobnym tonie wystąpił białostocki kabaret "Widelec".

W sobotnie upalne przedpołudnie Wojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych "W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru" rozpoczął na ludowo drugi dzień świętowania. Wystąpiło około 40 wykonawców – w tym soliści, śpiewacy ludowi i instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach, grupy prezentujące tańce ludowe regionu, kapele i zespoły folklorystyczne. Wśród nagrodzonych w kategorii zespoły folklorystyczne/dorośli I miejsce zajęli "Czarnowiacy" z Czarnej Wsi Kościelnej. Jury Przeglądu dokonało również kwalifikacji do udziału w 51 Ogólnopolskim Festiwalu Kapeli i Śpiewaków Ludowych, który odbędzie się w Kazimierzu w przyszłym roku. Cieszy fakt, że na scenie wśród dorosłych krzewicieli autentycznego folkloru można było zobaczyć młode pokolenie propagujące taką formę zachowania regionalnych tradycji.

W popołudniowym bloku koncertowym Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki prowadzona przez kapelmistrza Leszka Szymczukiewicza, z towarzyszącymi jej mażoretkami, dała popis swoich możliwości, otrzymując wielkie brawa.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Burmistrza Czarnej Białostockiej Jacka Chrulskiego, jako pierwsza wystąpiła białostocka grupa funky "Groovy beats" grająca "dla przyjemności" od 3 lat. Później można było posłuchać naszych rodzimych zespołów "I oto chodzi" oraz Trio Akordeonowego "Akord". Na zakończenie części koncertowej wystąpił białostocki zespół bluesowy "Gęsia Skórka" grający najsłynniejsze bluesowe covery. Gdyby nie nadciągająca burza, dyskoteka z zespołem "Victoria" trwałaby do północy. Zwyciężyła natura, a imprezę przerwano.

Niedziela upłynęła pod hasłem "Skąpani w deszczu". Nagłe załamanie pogody i obfite opady pokrzyżowały plany organizatorów. Miejska Orkiestra Dęta z Białegostoku próbowała rozpędzić deszczowe chmury wiszące nad miastem. Pokaz mażoretek i występ muzyków tylko na krótką chwilę rozjaśnił niebo. W ostatecznym rozrachunku na "Orliku" odbył się jedynie Turniej Piłki Nożnej "O puchar Burmistrza", a na stadionie miejskim Turniej Zakładów Pracy. Do rywalizacji przystąpiło 6 instytucji z naszego miasta. Po krótkiej prezentacji wszystkich drużyn rozegrano 6 konkurencji. Należało wykazać się nie tylko krzepą fizyczną i zwinnością, ale i wiedzą, i talentem muzycznym. Było tradycyjne piłowanie bali drewnianych, wbijanie gwoździ, bieg kelnerów w płetwach i zabawa z piłkami. Uczestnicy musieli też dowieść znajomości faktów z historii Czarnej Białostockiej w konkursie wiedzy historycznej i zaśpiewać tekst do przygotowanego podkładu muzycznego. Teksty zostały wybrane z interpelacji radnych zgłaszanych podczas sesji. Każda drużyna wypadła rewelacyjnie, wszystkich jury oceniło jednakowo. Ostatnią zaplanowaną przez organizatorów turnieju - Towarzystwo Miłośników Czarnej Białostockiej i Okolic konkurencją było napełnianie rury z otworami wodą, a także wybór miss czy mistera "mokrego podkoszulka". Lecz ze względu na fatalną pogodę, zrezygnowano z tej konkurencji. Z własnej inicjatywy napełniali rurę wodą, już i tak przemoczeni przedstawiciele Nadleśnictwa i Straży Pożarnej, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po podliczeniu punktacji I miejsce przypadło Nadleśnictwu Czarna Białostocka, II miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna, a III - ex aequo - Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej i Promostal, na IV – Przedsiębiorstwo Komunalne i V – Szkoła Podstawowa nr 2. Tylko odporni twardziele uzbrojeni w parasole lub przeciwdeszczowe okrycia dotrwali do końca turnieju, kibicując biorącym udział we współzawodnictwie. W trakcie krótkich przerw zaprezentowały się zespoły taneczne działające przy Domu Kultury: FART II, FART Squad oraz grupa Deliss. Wystąpiła także grupa tancerzy 30 +, którzy pokazali, że warto ćwiczyć, warto się ruszać, nie tylko dla zdrowia, ale i przyjemności.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji towarzyszących. W sobotę można było obejrzeć wystawę fotograficzną "60 lat przemysłu metalowego w Czarnej Białostockiej" wykonaną przez Klub Fotografii Artystycznej i Przyrodniczej "Pryzmat" oraz zapoznać się z ofertą produkcyjną firmy "Cynkomet" i gotowymi wybranymi sprzętami. Dzieci mogły bezpłatnie i do woli korzystać z "Kolorowego miasteczka" – placu zabaw z dmuchańcami, przejazdów "Dyliżansem" i "Bajkową Kolejką" po mieście. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych, przemysłowych i oczywiście lodów dla ochłody. Wielu mieszkańców skorzystało z możliwości bezpłatnego znakowania rowerów przez Policję, a także pozyskania darmowych okazjonalnych gadżetów z okazji 54. urodzin miasta.

Fot. G. WilczewskiLINKI


2006-2007 Copyright: Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej, wykonanie: Tomasz Lulkiewicz

Font Size: